Pirmojo būsto apdailos paruošimas – procesas, apipintas įvairiais mitais ir baimėmis apie ilgus, daug rūpesčių keliančius darbus. Vis dėlto, kruopščiai jam pasiruošus, jis gali būti kur kas greitesnis, paprastesnis ir malonesnis nei yra manoma. Ką reikia žinoti naujakuriams ir kaip pasirengti būsto apdailos įrengimui? Penki etapai kuriuos trumpai apžvelgsime
1) Vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos reikėtų padaryti planuojant būsto apdailą – išsiaiškinti, kokia yra būsto plėtotojo paliekama dalinė apdaila.
2) Kitas svarbus žingsnis – nuspręsti, kokio stiliaus ir suplanavimo bus jūsų būstas, ir nusistovėti ties viena jo vizija. Nenusimačius vizijos ar nežinant, kokia linkme einama, sunku dirbti ne tik patiems, bet ir potencialiems pagalbininkams – dizaineriams, apdailos darbus atliekantiems darbuotojams. „Vienas iš mūsų praktikoje labiausiai pasiteisinančių ir kiekvienam prieinamų būdų, padedančių išsirinkti būsimų namų stiliaus kryptį – „Pinterest”. Jame apstu labai įvairių stilių ir jų sprendimų pavyzdžių. Prieš akis matant įvairių patinkančių sprendimų koliažą, vadinamą „mood board“, daug lengviau išsiryškinti jų bendrą stilistinę liniją“ Identifikavus, kokio stiliaus namų siekiama, reikėtų išsiryškinti ir koks bus būsto suplanavimas.
3) Nusprendus dėl bendros stiliaus krypties ir svarbiausių išplanavimo momentų, metas imtis detalios sąmatos skaičiavimo. Klientas privalo žinoti bent preliminarią apdailos darbų kainą, kaip ji kinta keičiant medžiagas ir darbus. Todėl šiame etape gali būti ypač svarbu kreiptis pagalbos į ekspertus – interjero dizainerius ir apdailos darbų paslaugas teikiančias įmones. „Interjero dizaineris gali pagal kliento pageidavimus parengti funkcinius brėžinius, padėti su medžiagų pasirinkimu, prireikus suprojektuoti baldus ar parengti būsimo vaizdo vizualizacijas“ Kita vertus, kitaip nei interjero dizaineris, apdailos darbų vadovas gali pagelbėti sprendžiant įvairius techninius niuansus, kuriuose interjero dizaineriai ne visada yra patyrę. Jis gali patarti, kas geriausiai atlieps naujakurių poreikius, gyvenimo būdą ir įpročius ne tik dėl estetikos, bet ir praktiškumo, ilgaamžiškumo ir finansinių galimybių.
4) Kitas žingsnis po biudžeto apskaičiavimo – darbų eiliškumo planavimas. Jis turėtų būti atliekamas ypač kruopščiai, nes galimybė atlikti didžiąją dalį darbų tiesiogiai priklauso nuo to, ar anksčiau suplanuoti darbai – kokybiški. „Paprastai būsto apdailos darbai planuojami tokiu eiliškumu: instaliaciniai – t. y., elektros, santechnikos, rekuperacijos sistemos įrengimas, tada – pertvarų ir lubų montavimas, sienų ir lubų dažymas, plytelių klijavimas, grindų ir durų montavimas, šviestuvų montavimas, santechnikos prietaisų jungimas ir, galiausiai, postatybinis valymas“.
5)Galiausiai, reikėtų nuspręsti, kas atliks apdailos darbus – ar juos atliksite patys, ar patikėsite profesionalams. Ne paslaptis, kad įsirengiant būstą savo jėgomis galima sutaupyti nemažai pinigų. „Vis dėlto, visus darbus atliekant patiems, reikės paskirti nemažai kito mums visiems brangaus resurso – savo laiko. Be to, jeigu pirmą kartą darote kai kuriuos darbus, lieka didelė tikimybė padaryti klaidų, kurios gali atsiliepti ir finansiškai. Tad rekomenduočiau gerai apsvarstyti, ar neverta jų patikėti profesionalams, kurie juos atliks greičiau ir geriau“,